Niewielkie zakupy, czyli po co iść do sklepu z określoną listą produktów

Posted on 04/03/2021 7:59am

Kupowanie to nie tylko przyjemność, ale także obowiązek każdego człowieka. Gdy idziemy do osiedlowego małego sklepu, to możemy być spokojni, iż nie zaszalejmy. Kłopot pojawia się w momencie, kiedy czeka nas wizyta w bardzo dużym hipermarkecie. Jak kupić tylko niezbędne produkty?


Shopping
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Zanim pójdziemy na zakupy, skrupulatnie sprawdźmy, co tak naprawdę musimy zakupić. Otwórzmy lodówkę oraz szafki, w których trzymamy jedzenie. Każdą brakującą rzecz, wpiszmy na liście, np. zobacz polecaną stronę. Jeżeli chcemy kupić jedynie mleko, jajka, chleb, wędlinę, wodę, sok, mięso mielone, jabłka, ziemniaki oraz ciastka, to wszystkie te artykuły zapiszmy. Sporządzona lista sprawi, iż o wszystkim będziemy pamiętać. Poza tym nie wydamy większej ilości gotówki na zbędne rzeczy. Spis rzeczy pozwoli na zmniejszenie czasu, który spędzimy w markecie.

Nie ważne jest, w którym mieście idziemy na zakupy. Mogą to być zakupy w Rzeszowie, Warszawie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Kłodzku, Płocku lub w Brzesku. We wszystkich wymienionych oraz innych miejscowościach wielkie markety działają w ten sam sposób. Produkty są rozmieszczone tak, żeby wydać dużo pieniędzy. Nie bez przyczyny pieczywo znajduje się na samym końcu sklepu. Po drodze do niego jest tyle atrakcyjnych okazji i promocji. Jeżeli ulegniemy, to zakupy zakończą się dla nas wózkiem wypchanym po same brzegi. Tylko w jakim celu? Bezsensowne ściąganie z regałów dodatkowych rzeczy oraz wkładanie ich do wózka, może skutkować późniejszym wyrzucaniem artykułów spożywczych. Kupujmy tylko tyle, ile potrzebujemy. Marnowanie pożywienia nie jest rozsądną sprawą.


Miasto Rzeszów
Author: jmv
Source: http://www.flickr.com
Dla przykładu w samym Rzeszowie znajduje się kilka dużych marketów. To, który z nich odwiedzimy zależy od różnych czynników. Istotna jest dogodna lokalizacja oraz atrakcyjna oferta cenowa na zakup zestaw filtrujący do wody BRITA Marella Cool grafit + 3 wkłady. Robiąc zakupy w Rzeszowie mamy spory wybór. Tu także trzeba posiłkować się listą zakupów. Dzięki niej zaoszczędzimy dużo czasu i pieniędzy. Często zdarza się tak, że nawet gdy weźmiemy ze sobą spis, to i tak kupimy więcej, niż założyliśmy. Ulegliśmy promocjom. Nasza silna wola zawiodła. Trudno, być może następnym razem się uda. Kultura konsumpcjonizmu, w której żyjemy, zmusza nas do ciągłego wydawania pieniędzy. Bardziej chcemy mieć niż być. Nie dajmy się jednak zwariować. Zakupy, mimo tego, że są ważne, to nie są sensem. Choć sklepy kuszą małymi cenami, to nie przesadzajmy. Jeśli nie mamy rybek, to nie trwońmy pieniędzy na akwarium tylko dlatego, że jest ono w promocyjnej cenie.

Tags: zakupy, Produkty, sklepy, Rzeszów, markety