Dobra temperatura to podstawa komfortowego życia gadów hodowanych w w mieszkaniach. Warto o nią zadbać!

Posted on 23/12/2020 7:34am

Z pewnością każdy z nas ma w gronie swoich najbliższych przyjaciół jakiegoś entuzjastę zwierząt. Niezależnie od tego, czy osoby te bezgranicznie uwielbiają psy, podziwiają niezależność swoich kotów czy namiętnie przyglądają się małym mieszkańcom klatek i terrariów, łączy je jedno - olbrzymia miłość i pragnienie zapewnienia swoim podopiecznym wszystkiego, co najlepsze.
lampa grzewcza
Author: włodi
Source: http://www.flickr.com


Naprzeciw fanom wychodzą fachowe sklepy zoologiczne. Wyprawkę dla młodego kotka czy szczeniaka zabranego ze schroniska bez żadnego problemu nabędziemy w każdym większym supermarkecie. Pies przysmaki dla szczeniaka czy kot potrzebują kompletu misek, smyczy, obroży i ewentualnie szelek. Właściciele kotów w trosce o wygląd kanap mogą dodać do tej listy jeszcze specjalny drapak. Zgoła sytuacja przedstawia się z miłośnikami gadów, takich jak agama brodata lub kameleon. Ci muszą zapewnić swoim zwierzakom nie tylko jedzenie, wodę i porcję czułości, ale także odpowiednio zorganizowane "mieszkanko", w którym najistotniejszą rolę odgrywa lampa grzewcza - porady od terraodra.


Gady należą do zwierząt zmiennocieplnych, co oznacza, że temperatura ich ciała zależy od temperatury miejsca, w którym przebywają. Każdy gatunek ma swoje własne preferencje temperaturowe, w których czuje się najlepiej. Świadomy właściciel gekona, agamy brodatej czy żółwia powinien przed zakupem wymarzonego zwierzęcia zapoznać się z sprawdzonymi informacjami na jego temat i dobrze przygotować lokum dla pupila - zobacz.
Terrarium dla gada musi być wyposażone w źródło ciepła i światła.

Jeżeli chcesz zdobyć dokładniejsze informacje na przedstawiony tu temat, to przeczytaj przykłady (https://zielonalapka.com/pl/c/pulapki-na-kuny/53), które najnormalniej w świecie Cię wciągną.

Funkcję tę może pełnić kabel grzewczy albo żarówka UVB. Ponadto w terrarium musi być właściwy poziom wilgoci oraz przewiew.

Tags: zwierzak, gatunek, jedzenie, sklepy, życie